категорії: блоґ-запис

Як ївся неБОРЩ з Орестом Білоусом

теґи: garage gang, Борщ, Кругозір, Я Галерея

 

Sunday БОРЩ з Орестом Білоусом from Sasha Shagi on Vimeo.

 

 

(думка автора може не співпадати і не співпадає з думкою видання)

Цього разу я буду бомбити. Не просто писати-розповідати, а бомбити. Тому, якщо у вас слабенька психіка чи ви надто вразливі, або ви підозрюєте, що ваша ідея також може потрапити зараз під роздачу, то краще не читайте. А то я ще ненароком відіб’ю у вас бажання роби ти щось. Бо бомбити я буду нещадно, не підбираючи слів, букв і звуків.

Ідея №1. «Я хочу знімати бомжів на камеру»

Чому ти сюди прийшов? Показати свою ідею? Ти прийшов, щоб почути, як всі скажуть: «Вау! Яка кльова ідея!» Не скажуть вони цього ніколи. Більше того – «бакланити» її почнуть. Що сам не чув, як всі одразу накинулись? Всі з залу почали пургу всяку гнати типу «а це соціальний проект чи бізнесовий?» і т.д. Ти що не бачив – їм не цікава твоя ідея. Кожен другий формулює питання таким чином, щоб інші побачили, який він розумний і скільки довгих слів він знає («соціалізація», «концепція» і «аотнамоюдумку»). Їм цікавіші вони самі, ніж ти зі своєю ідеєю. В тебе ж є відеокамера! Є бажання. Так чому ти сюди прийшов? Бери і знімай бомжів. Для цього ж тобі грошей не треба. Якщо проект вартісний, він приживеться і його оцінять. Якщо – ні, ти сам це зрозумієш. А так вже на етапі подання ідеї тебе по-суті забакланили. Забий на все і роби то, що ти хочеш. Ну і я так і не зрозумів, для чого ти прийшов на SundayБорщ? Навіть якщо ти і виграєш ці гроші з входу – що це тобі дасть? ТИ ж і без них можеш це спокійно знімати і втілювати свою ідею.

Ідея №2. «Зафіксувати вічність»

Мета – створити літопис сучасності для нащадків. «Побачити нас такими, якими ми є». «Зберегти нас для майбутнього».

Дівчинка-автор хоче зафіксувати "картину нашої сучасності". Вона її так художньо описує! А які образи! «Бабуся», «пісок крізь пальці», «рефлексування» (я це слово не до кінця зрозумів. Якщо вона такі ж слова використовуватиме у своєму проекті з «фіксації сьогодні для завтра», то небагато людей буде це читати). Все, що є зараз треба зафіксувати, бо вони зникне, – переконана дівчинка. Що не речення – то гасло. Що не слово – то заклик

Тексти для літопису підійдуть будь-які, – каже автор, – головне, щоб короткі. «Впізнавані за ідеєю» і щоб з чіткими рубриками. Дівчинка розповідає про відкритість думок в її «літописі», про то, що прийматиме в літопис всі ідеї. Романтика журналістського проекту в зародковому стані (їй би до Логвиненка сходити в його http://sumno.com/. Він би їй пояснив, що таке «писати про сьогодення», «короткі тексти» і рубрикацію «фіксування у вічності». Ну на крайній випадок – до Ульянова в http://proza.com.ua/ – пройти курси підвищення кваліфікації в спеціальності «рефлексії про реальність»).

Ти хочеш створити сайт? Твори. Чому ти сюди прийшла? Показати свою ідею і почути фідбек? Ну тоді треба було його слухати отой фідбек. Він у залі аж вихлюпувався з-під кожної кришки кожної голови. Те, що ти пропонуєш – неоригінальне і дуже схоже на то, що вже робили, – чулося з-під кожної другої кришки.  Але дівчинку це не зупинило. «Буде ще і літопис», – впевнено сказала дівчинка. Ну що ж. Тоді роби-твори. І я все одно не розумію, для чого ти сюди прийшла. Фідбек ти не слухаєш. Похвали не дочекалась. Гроші від SundayБорщ’у на проект? Ну от будуть вони в тебе – і що?

Білоус поки делікатно слухає і мовчить. Але вже крутиться, шукаючи когось в залі (хто такий Білоус – нижче в тексті).

Ідея №3. «Як відродити село»

«Комунікація між селом і містом, між старшокласниками села і людьми з міста, які чогось досягли».

Ура! Алілуя! Хоч щось більш-менш приземлене і таке, що можна втілити в життя з користю! О! Навіть! Білоус активізувався! Якісь питання почав задавати. Значить ідея вартісна!

Порадувала не стільки сама ідея, скільки людина, яка її запропонувала. Ми поговорили потім після її виступу. Дівчинка Даша вже давно займається темою освіти українського села – з 2005-го року, якщо бути точним. І дещо чіткіше за інших конкурсантів змогла описати свою ідею. По ній було видно, що вона чітко уявляє собі її втілення. Більше того, вона не зав’язується на SundayБорщ з втіленням. Вона вже готова її робити. Навіть якщо грошей і не виграє, то вона все одно буде робити те, про що розповіла.

Ідея №4. Кліп для групи «Цирк»

Якщо коротко: «дайте грошей нашій групі на наш кльовий кліп».

«Ви ж самі розумієте, що зараз музиканти бідні. У нас є отакий сценарій, ми граємо отаку музику. Дайте грошей на кліп». Не пройняло. Я б грошей не дав.

Ідея №5. «Давайте садити всюди дерева»

Максим з Кременчука пропонує озеленювати всі неозеленені ділянки в містах. Ну і знову питання таке ж, як і до перших двох учасників: а для чого тобі оцей SundayБорщ? Знайти саджанці, лопату і вільний квадратний метр землі біля свого будинку – для цього не так то і багато треба.

Втілена ідея.

А тепер про те, хто такий Білоус. Орест Білоус – один із власників Курсів про все на світі «Кругозір» (http://krugozir.com.ua/). Він розказував про те, як він їх починав, чому він їх почав і як ці курси ставали популярними. Я-Галерея, де і проходив цього разу SundayБорщ – один із майданчиків для цих курсів. Гудімов також читає лекції на «Кругозорі» – про сучасне мистецтво. Так от – Білоус це приклад втіленої ідеї. На відміну від більшості тих, хто презентував свої ідеї на SundayБорщ, Білоус свого часу не ходив і не розказував, а просто сів і почав робити.

Sorry

Ви мене вибачте за мій, можливо, надто різкий тон. Просто я бачу свої помилки у виконанні молодих, юних, енергійних. Це дратує, обурює, хочеться кричати: «ви не туди пішли!» і т.д. Я теж колись говорив, розказував, які в мене кльові ідеї. Я їх буквально руками помацати міг. І шо? А нічо. Все вперлось в те, що будь-яку ідею треба втілювати. А я про них просто говорив.

Про ідеї не обов’язково говорити. Але їх обов’язково втілювати!

 

Ваш Дід Швед