Розширити історію свого міста (відео)

теґи: big idea, garage gang, алевтина кахідзе, арт, культура

 Кожна людина впливає на історію – хай маленьких районів чи великих міст, а може і цілого світу. Кожен з нас, будучи людиною звичайною чи людиною великою, збагачує та будує історію своїми діями крізь життя. Художниця та куратор Алевтіна Кахідзе, творча формація Garage Gang у рамках проекту Big Idea (www.biggggidea.com) започатковують проект приватної резиденції Expanded Muzychi History (Розширена Історія Музичів), в рамках якого митці з усього світу будуть проживати у персональній студії художниці, що розташована у селищі Музичі під Києвом.

Резидентські програми зазвичай вимагають великих дієвих програм. Тут таких правил немає – атмосфера відкритості та простоти у приватному просторі і є полотном для художнього самовираження під час дослідження нового місця. У своїй концепції Алевтіна Кахідзе пише: «Я не буду запитувати запрошених художників, теоретиків, кураторів, робити презентації чи дослідження, влаштовувати виставки в Музичах чи про Музичі. Я буду запрошувати їх просто бути тут, бути собою, бути в Музичах». Проекти, подібні до таких, є культуротворчими та можуть розцінюватись як історичні акти, які започатковують новітній підхід до формування історії в цілому. Куратори, митці та теоретики фактом свого перебування на землях селища додадуть до спокійного життя Музичі «подій», тим самим розширять його історію. Програма є довгостроковою. 

21 серпня у столичній галереї Худграф відбулася презентація творчості першого резидента програми Cтефки Аммон з Німеччини.

 

Алевтина Кахидзе, Expanded Muzychi History from Sasha Shagi on Vimeo.